یادداشت های من

آقای پاپ، پوست هندوانه لیز است، مواظب باشید

خسرو کرمانشاهی

سلام آقای پاپ، رهبر کاتولیک های جهان. ترویج دهنده دین مسیح در جهان، قضاوتتان را در مورد دین اسلام، همان دینی که من و میلیونها انسان در سراسر جهان به آن ایمان دارند و به ایمانشان افتخار می کنند. شنیدم و خواندم. تعجب کردم. نه از شخص شما بلکه از شخصیت پاپ به عنوان رهبر و مبلغ دین حضرت مسیح.پیامبر عشق و صلح و دوستی. پیامبری که به اعتقاد شما، صلیب مرگ خویش بر دوش کشید اما بر صلیب سازان خشم نگرفت و به باور من خاک را و صلیب سازان را به مهر و عشق دعوت کرد و چون جوابی نشنید، خاک را و صلیب سازان را با دنیای کوچکشان رها کرد و خود، معراج را برگزید تا نهایت انسان را نشان دهد که برای خدایی شدن و خداگونه گشتن آفریده شده است.

جناب آقای پاپ، من بدور از همه تحریف هایی که در نوشته هاو فیلم های شما نسبت به واقعیت وجودی حضرت مسیح روا شده و غرب را آنچنان به لجن آلوده که در آن دیار برخی ها بی محابا زبان به اهانت به وجود نازنینش می گشایند. در مشرق زمین و فرسنگها دور از دیار شما مسیح را یافته ام از لابلای آیات آسمانی قرآنم. که پاک بود و زلال و مبلغ عشق بود و صلح بود و دوستی.

برشما چه رفته است که از زلالی و روشنای قرآن بدون تحریف ما چهره تابناک پیامبر ایمان و اعتقاد و عرفان و عشق را بر نمی تابید و به تکرار واژه های سخیفی می پردازید که دشمنان مسیح و محمد و دشمنان انسانیت بر زبان می رانند.

حضرت پاپ، اگر دستمایه سخنان توهین آمیز شما، اظهارات امپراتور یا قیصر بیزانس است، شما بهتر از من می دانید که همان امپراتوران بودند که به کمک اسلاف شما(ببخشید که این کلمه را از روی ناچاری بر زبان راندم) در قرون وسطا دادگاه های استیناف راه انداختند و هر اندیشه ورزی را به بهانه مخالفت با دین مسیح و در واقع برای حفظ منافع امپراتور و کلیسا به قربانگاه بردند و اروپا را از علم و ایمان عقیم ساختند. و پیام آور ما، ستایش شده همه تاریخ( محمد(ص)) بود که علم را، اندیشه را، عالم را و اندیشه ورز را ارج نهاد و زمزمه کرد ،همچون زمزمه عاشقانه همه جویبار ها که: اطلب العلم ولو بالسین(علم را بیاموزید حتی اگر در کشور چین باشد)

پاپ بزرگ، شما خشونت را به اسلام نسبت داده اید، کدام خشونت؟ خشونتی که در جنگهای صلیبی رخ داد؟خشونتی که در روم باستان شکل گرفت؟ خشونتی که در دو جنگ خانمانسوز جهانی اتفاق افتاد؟ خشونتی که در سارایوو روی داد؟

فاجعه هیروشیما را ما بوجود اوردیم؟ در ویتنام ما نسل کشی راه انداختیم؟ در افغانستان و عراق و لبنان چطور؟

نسل کشان دیروز و امروز و شاید هم فردا خود را پیروان کدام دین و تابع کدام مذهب می دانند و در شب کریسمس به سخنان کدام رهبر مذهبی گوش فرا می دهند؟

شاید طالبان و القاعده و تروریست های دیگر را مثال بیاوری و بر حقانیت سخنانت پای بفشاری. ولی باور کن که من هیچکدام از جنایتکارانی را که بنام مسیحی بودن قتل و کشتار راه انداخته اند، با توجه به شناختی که از حضرت مسیح دارم، پیرو آن پیام آور صلح و عشق نمی دانم و نه تنها در نامسلمانی طالبان و القاعده هم شکی ندارم، بلکه باورم این است که انها ساخته و پرداخته و دست آموز همانهایی هستند که پریروز بنام مسیحیت خونریزی می کردند و دیروز بنام نجات بشریت و امروز در پس نقاب طالبان و دیگران.

جناب پاپ چگونه ندیده اید و نخوانده اید که وقتی مکه بدست پیامبر اسلام فتح شد، ایشان قبل از ورود به مکه فرمان عفو صادر کردند. چرا باور نکرده اید که وقتی در جنوب ایران سپاه ایران در مقابل سپاه اعراب صف کشیده بودند در غرب ایران جشن مسلمانی برگزار می شد؟ چرا حق را پوشانده اید که امام ما در اوج اقتدار و قدرت برای رنجش یک کودک یهودی خشم برکارگزارانش می گرفت و ...

پاپ اعظم، اجازه فرمایید که یک سوره کوتاه از قران را باهم بخوانیم: قل اعوذ برب الناس، ملک الناس، اله الناس ، من شر وسواس الخناس.

در این سوره کوچک سه بار نام مردم تکرار شده است. آیا این اهمیت مردم را، انسان را و انسانیت را در دین اسلام نشان نمی دهد؟ چگونه است که شما یا بقولتان نیزانس شما ادعا می کند که مسلمانان دین خود را فراتر از منطق انسانی می دانند؟

آقای پاپ منظور شما از منطق کدام است؟ اگر همان منطق انسانیت انسان است که در قاموس کل طبیعت ساری و جاری است، همان منطق همه ادیان الهی و صدالبته منطق اسلام است و اگر منطق آتیلا و نرون و هیتلر( که صلیب شکسته نشانش بود)و همین بوش رئیس دولت آمریکاست، بله این منطق در قاموس مسلمانان جایی ندارد.

جناب پاپ، علیرغم همه حرف و حدیث ها که بیان فرمودید، باید اذعان کنم که ما مسلمانان، جهادی هستیم. در مقابل همه آنها که می خواهند شرف ما، اعتبار ما، حیثیت ما, ایمان ماو اعتقاد ما را نشانه بروند، می ایستیم. اگر خنجر بر کشند، خنجر می کشیم. یا می کشیم و شرف و ایمان و اعتقاد خود را از گزند اهریمنان و وسواسان خناس دور نگه می داریم و یا اینکه کشته می شویم و با شرف و عزت و آبرویمان رهسپار دیدار با خدایمان می شویم. ولی از کشتن بدون دلیل یک گنجشک هم اجتناب می کنیم و خون یک مورچه را هم مباح نمی دانیم.

وکلام آخر اینکه: حضرت پاپ مواظب باشید که در زیر پایتان پوست هندوانه گذاشته اند و می دانید که پوست هندوانه لیز است و مبادا که زمین بخورید و نامتان در کنار پاپ هایی درج شود که فجایع قرون وسطا را بوجود آوردند. امپراتور بیزانس یا بوش امریکا فرقی باهم ندارند و منتظر سقوط شما هستند تا قدرت پوشالی خود را در پس کلام شما قدری دوام بخشند. 
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام شهریور ۱۳۸۵ساعت 15:47  توسط خسرو کرمانشاهی | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
: kermanshahi.3845@gmail.com آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
خسرو کرمانشاهی
متولد1337 خوی
نام مستعار: یاردانقلی
طنز نویس و خبرنگار

پیوندهای روزانه
دکتر حسینی صدر نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی
آسمان آبی
گيروان
آرامش درون
اكبر رفاهي
باراني ها
دلخستگان ره عشق
حجره خورشيد
بابك
مسافر پاييز
مسافر پاييز
از چشم گرگ
نور عرفان
هفته نامه خوی
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
دی ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
خرداد ۱۳۹۰
اردیبهشت ۱۳۹۰
فروردین ۱۳۹۰
اسفند ۱۳۸۹
بهمن ۱۳۸۹
دی ۱۳۸۹
آذر ۱۳۸۹
خرداد ۱۳۸۹
اردیبهشت ۱۳۸۹
فروردین ۱۳۸۹
اسفند ۱۳۸۸
بهمن ۱۳۸۸
آذر ۱۳۸۸
آبان ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۸
شهریور ۱۳۸۸
مرداد ۱۳۸۸
تیر ۱۳۸۸
خرداد ۱۳۸۸
اردیبهشت ۱۳۸۸
فروردین ۱۳۸۸
دی ۱۳۸۷
تیر ۱۳۸۷
خرداد ۱۳۸۷
آرشيو
پیوندها
هفته نامه خوي
علي رنجبر حقیقی خویی (نویسنده و محقق)
مدير مسوول هفته نامه خوي
شطحيات
افشاي اسرار
خوي اس.ام.اس
خوي ايثار
خوي انتقاد
خوي حوادث
عکس های میرمجتبی فضل جو
هادی حجازی فر
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

 
× تبلیغات
هموطنان